Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Chcete začať využívať umelú inteligenciu vo vašej firme? Pomôže vám séria interaktívnych prezentácií

MIRRI SR sa podieľalo na príprave interaktívnych prezentácií, ktoré predstavujú viacero scenárov aplikácie umelej inteligencie v slovenských podnikoch. Ide o riešenia, ktoré sú na slovenskom trhu už dostupné a tunajšie priemyselné spoločnosti ich využívajú.

Na webovej stránke Digitálnej koalície je zverejnených celkovo osem interaktívnych prezentácií, ktoré približujú praktické možnosti využitia umelej inteligencie v konkrétnych podmienkach firiem. V zverejnených prezentáciách sa záujemcovia oboznámia s technickým, ako aj organizačným prostredím, ktoré je v podnikových podmienkach potrebné na aplikáciu umelej inteligencie.

„Cieľom MIRRI SR ako člena Digitálnej koalície je čo najširšie využívanie umelej inteligencie naprieč celou spoločnosťou, vrátane podnikov. Zvolená forma interaktívnych prezentácií je navyše veľmi prístupná širokému okruhu potenciálnych záujemcov z radov slovenských priemyselných firiem. Tí sa v rámci prezentácií dozvedia viac napríklad aj o riadení kvality, automatizácii nevýrobných procesov či energetickom manažmente, ktorý v súčasných podmienkach predstavuje dôležitý faktor úspechu firiem na trhu,“ uviedol štátny tajomník MIRRI SR Ján Hargaš.

Interaktívne prezentácie vznikli v rámci spolupráce MIRRI SR s Digitálnou koalíciou, Slovenskou technickou univerzitou, Slovenským centrom digitálnych inovácií a Národnou platformou umelej inteligencie – AIslovakIA.

V prípade záujmu o začatie využívania umelej inteligencie a poskytnutie konzultanta alebo firmy  je možné kontaktovať Slovenské centrum digitálnych inovácií na scdi@scdi.tech, pričom školenia a konzultácie sú pre firmy s maximálne 500 zamestnancami a obratom do 100 mil. eur zdarma.