Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Bratislava hostila medzinárodnú konferenciu OBSE o kybernetickej bezpečnosti

Na dva dni, 17. a 18. júna 2019 sa Bratislava stala dejiskom medzinárodnej konferencie OBSE o kybernetickej bezpečnosti. Išlo v poradí o štvrté podujatie zo série konferencií, ktoré sa tento rok na Slovensku uskutočnia v rámci predsedníctva SR v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE).

Konferenciu otvorili svojimi príhovormi podpredseda vlády SR Richard Raši a generálny tajomník OBSE Thomas Greminger. „Verím, že táto konferencia bude katalyzátorom užšej multilaterálnej spolupráce nielen pri implementácii opatrení pre budovanie dôvery (CBMs) v oblasti kybernetických/ICT technológií, ale aj pri riešení vznikajúcich výziev v tejto oblasti,“ uviedol R. Raši. Hlavnými témami bratislavského podujatia boli umelá inteligencia a inklúzia ako hnacia sila regionálnej kybernetickej bezpečnosti. T. Greminger zdôraznil, že „kybernetické CBMs v OBSE môžu pomôcť obnoviť dôveru, ktorá je nevyhnutným predpokladom na zníženie napätia a predchádzanie konfliktom.“ Spoločným odkazom vystúpení rečníkov bolo, že pri obrane proti kybernetickým útokom je partnerstvo medzi vládnym a súkromným sektorom kľúčové.

Expertné diskusie v tematických paneloch doplnilo sedem side-eventov, ktoré zorganizovali účastnícke štáty OBSE (Slovensko, Rumunsko, Francúzsko), ako aj popredné svetové mimovládne organizácie zaoberajúce sa aktuálnymi otázkami kybernetickej bezpečnosti a firma Microsoft. Slovenský side-event “Breaking cyber barriers: Inclusion as a driver of regional cyber security” sa venoval aktuálnym otázkam zapojenia mládeže a aspektom rodovej rovnosti v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

Konferencia poskytla jedinečný priestor na diskusiu vládnych expertov z účastníckych štátov OBSE o kybernetickej/IKT bezpečnosti na globálnej, regionálnej a národnej úrovni. Na okraj podujatia sa uskutočnili prvé konzultácie o kybernetickej bezpečnosti novovytvorenej šiestej skupiny vládnych expertov OSN (UNGGE) so zástupcami účastníckych štátov OBSE.

Zdroj: MZV EZ