Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Slovenské firmy a ďalšie inštitúcie majú opäť veľký záujem o eurofondy na podporu digitalizácie

Informačného dňa Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) k priamo riadeným programom Európskej komisie (EK) na podporu digitalizácie sa zúčastnilo vyše sto zástupcov súkromného sektora, verejných inštitúcií, samospráv aj neziskového sektora.

V rámci webinára zástupcovia MIRRI SR oboznámili účastníkov s dvoma priamo riadenými programami, Digitálna Európa a CEF Digital (Nástroj na prepájanie Európy), ktoré sú v súčasnosti ťahúňom EK na podporu zavádzania digitálnych riešení inštitúcií naprieč celou v Európskou úniou. Na roky 2021 – 2027 vyčlenila EK pre tieto programy spolu sumu viac ako 9,6 miliardy eur.

Konateľom, CEO manažérom, zástupcom štátnych a verejných inštitúcií a zástupcom univerzít boli predstavené samotné programy, aktuálne otvorené výzvy, a tiež možnosti a podmienky zapojenia sa do týchto programov. Následne zástupcovia MIRRI SR odpovedali na otázky zúčastnených záujemcov. Malé a stredné podniky sa najviac zaujímali o témy posilnenia kybernetickej bezpečnosti, univerzity zasa o posilňovanie digitálnych zručností mladých ľudí.

MIRRI SR je národným gestorom pre programy Digitálna Európa aj CEF Digital. Investície z nich  smerujú do umelej inteligencie, superpočítačov, na budovanie spoločných dátových priestorov, posilňovanie digitálnych zručností Európanov, na podporu kybernetickej bezpečnosti, centier digitálnych inovácií, ale aj na budovanie vysokovýkonnej infraštruktúrygigabitových a 5G sietí.

Aktuálne je otvorených 22 výziev a zapojiť sa do nich je možné vo väčšine prípadov do 26. septembra 2023, v niektorých prípadoch do 6. júla 2023. Aktuálne otvorené výzvy nájdete na európskom Funding and Tenders portáli, pričom vyhlásenie ďalších výziev sa očakáva na jeseň tohto roku.

Viac informácií o dvoch uvedených priamo riadených programoch nájdete na: https://www.mirri.gov.sk/sekcie/informatizacia/priamo-riadene-programy-a-moznosti-financovania/buduce-programy-2021-2027/

Informácie Vám radi poskytneme tiež na e-mailových adresách ProgramDigital@mirri.gov.skCEFdigital@mirri.gov.sk  a na tel. čísle 02/ 2092 8210.