Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

MIRRI SR: Zaznamenaný kybernetický útok falšuje meno ministerstva

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) zaznamenalo nebezpečnú e-mailovú spear-phishingovú kampaň. Kybernetický útok falšuje a zneužíva dobré meno MIRRI SR.

Obsah e-mailu, ktorý podvodníci rozposielajú, súvisí s pozvánkou na predloženie cenovej ponuky nešpecifikovaného tovaru alebo služby a odkazuje na súbor v prílohe. Predmet zachytenej verzie e-mailu je „RFQ-MIRRI SR-09015-131123//05432CMU/SK“.

Útočníci falšujú e-mailovú adresu ipl@mirri.gov.sk a totožnosť nemenovanej generálnej riaditeľky jednej zo sekcií MIRRI SR. Týmito krokmi sa snažia vzbudiť dôveru obete a dosiahnuť, aby otvorila škodlivý súbor, ktorý predstavuje prvé štádium malvéru. Jeho bližšia funkcionalita je stále predmetom analýzy vládnej jednotky CSIRT.SK.

Chceme Vás požiadať o zvýšenú obozretnosť pri prijatí podobnej správy. Odporúčame overovať si totožnosť odosielateľa, pokiaľ vykazuje akékoľvek podozrivé znaky.

V prípade, že ste prílohu otvorili, bezodkladne kontaktujte vaše IT oddelenie alebo tím vládnej jednotky CSIRT.SK na adrese incident@csirt.sk.