Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Remišovej aplikácia rozposlala státisícom Slovákov chybné upozornenie

Všetci užívatelia štátnej mobilnej aplikácie Slovensko v mobile dnes dostali notifikáciu: „Nezabudnite na podanie daňového priznania do 31. marca.“ Táto notifikácia však nie je obsahovo ani vecne správna.

Riadny termín na podanie daňového priznania k dani z príjmov fyzických a právnických osôb je totiž v tomto roku 2. apríla. Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie sa za uverejnenie nesprávnej informácie používateľom aplikácie ospravedlňuje.

Nesprávna notifikácia bola odoslaná automaticky z kalendára, ktorý pripravovali ešte v roku 2022 pod vedením bývalej ministerky Veroniky Remišovej. Lenže tím pod vedením pani ministerky nemyslel na to, že udalosti v kalendári by sa mohli meniť. Jedinou možnosťou, ako kalendár upraviť, je jeho kompletné vymazanie, čo by však mohlo negatívne ovplyvniť funkčnosť celej aplikácie.

„Toto je len malý príklad nástražných mín, ktoré na ministerstve každodenne po pani Remišovej nachádzame. Zanechala nám tu štátnu IT firmu v niekoľkomiliónovej strate, nefunkčné nepoužiteľné IT systémy, za ktoré zaplatila milióny,“ povedal minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši.

Aplikáciu Slovensko v mobile si stiahlo viac ako 200 000 používateľov.