Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Vicepremiérka Remišová: Spolupráca s občianskym sektorom najmä v čase polarizácie spoločnosti je v novom programovom období pre nás kľúčová

Vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová podpísala Memorandum o spolupráci so splnomocnencom Vlády SR pre občiansku spoločnosť Filipom Vagačom. Jeho cieľom je zadefinovať ďalšiu spoluprácu v oblasti uplatňovania princípov partnerstva vo všetkých fázach implementácie fondov Európskej únie v novom programovom období.

„Memorandum je základom pre skvalitnenie spolupráce štátu a občianskej spoločnosti v novom programovom období. Zvlášť v dnešnej polarizovanej spoločnosti sú aktivity občianskej spoločnosti mimoriadne dôležité, či už sú to organizácie, ktoré pôsobia v oblasti sociálnych vecí, charity, mládežnícke organizácie, alebo organizácie, ktoré pôsobia v oblasti životného prostredia. Je to práve občianska spoločnosť, ktorá má schopnosť spájať, zahojiť rany a vytvárať to neviditeľné puto spolupatričnosti, ktoré robí každú spoločnosť odolnejšou,“ uviedla vicepremiérka Remišová.

Obsahom memoranda je činnosť Monitorovacieho výboru pre nový Program Slovensko 2021 – 2027, vrátane participatívneho procesu pri tvorbe výziev, výbere odborných hodnotiteľov a prípravy riadiacej dokumentácie.