Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Vicepremiérka Remišová vyzýva prijímateľov eurofondov z programu IROP, aby žiadali navýšenie projektov, ktoré pokryje nárast cien stavebných materiálov

Poradíme prijímateľom eurofondov, ako zachrániť projekty, ktoré ohrozilo zvýšenie cien. Na pomoc prijímateľom prostriedkov z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) z výziev vyhlásených Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) sme zriadili špeciálnu telefonickú infolinku. Linka dopĺňa už existujúci informačný e-mail. Chceme tak pomôcť obciam, mestám a ďalším prijímateľom, ktorí získali podporu z IROP, no pre nárast cien stavebných materiálov museli projekty pozastaviť, alebo od nich upustiť.

„V reakcii na globálnu infláciu a skokový nárast cien stavebných materiálov sme v parlamente presadili zákon, ktorý umožňuje navýšiť financie pre eurofondové projekty. Pre náš Integrovaný regionálny operačný program sme už v lete zverejnili metodiku a vyzvali prijímateľov, aby túto šancu, ktorá umožňuje navýšiť financie až o 20%, využili. Ide približne o 600 projektov, ktorých sa táto možnosť týka a chceme ich zachrániť. Doteraz sme však dostali len malý počet žiadostí o navýšenie. Preto vyzývam všetkých prijímateľov, ktorých projekty v programe IROP stoja v dôsledku nárastu cien stavebných materiálov, aby urýchlene využili túto príležitosť a žiadali o navýšenie financií. Ide nám o spoločnú vec. Chceme zachrániť a zrealizovať už zazmluvnené projekty na rekonštrukcie škôl, škôlok, nové cesty, cyklotrasy či modernizáciu nemocníc. Ľudia v regiónoch na to čakajú,“ zdôraznila vicepremiérka a ministerka investícií Veronika Remišová.

Prijímatelia príspevkov z IROP môžu všetky otázky súvisiace s navyšovaním cien a predkladaním žiadostí o navýšenie poskytnutého nenávratného finančného príspevku adresovať na špeciálnu infolinku, ktorá je k dispozícii na bratislavskom telefónnom čísle: 02/2092 8615 počas pracovných dní od 9:00 do 14:00. Tiež môžu využiť aj informačný e-mail:  irop@mirri.gov.sk.