Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Zraniteľným domácnostiam pomôžeme s kompenzáciou nákladov za zvýšené účty za energie

Pokračujeme v účinnej pomoci ľuďom. Najnovšia výzva z Integrovaného regionálneho programu, ktorý riadime, pomôže zraniteľným domácnostiam s kompenzáciou zvýšených nákladov za energie.

Držíme slovo a ľudí v boji s energetickou krízou nenechávame samých. Svedčí o tom aj najnovšia výzva vyhlásená z Integrovaného regionálneho programu, ktorý spravuje naše ministerstvo. „Pred voľbami sme sľúbili, že nedovolíme, aby ľuďom narástli ceny energií. Aj tento sľub sme dodržali,“ povedal minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši.

Výzva v celkovej výške 11,5 milióna eur z eurofondov je určená na pomoc zraniteľným domácnostiam,  ktoré potrebujú pomoc s kompenzáciou zvýšených  nákladov na energie.

Domácnosti pritom nemusia o nič žiadať, všetko za ne vyrieši Ministerstvo hospodárstva SR, ktoré je prijímateľom dotácie. V praxi to znamená, že kompenzácie budú realizované formou úhrady časti fakturovaných nákladov priamo dodávateľom energií.

„Pracujeme na tom, aby sa slovenskí občania nemuseli obávať prichádzajúcej zimy a následných vysokých faktúr za energie. Touto finančnou pomocou im pomôžeme uniesť zvýšené životné náklady,“ uzavrel Raši.

Viac informácií o vyhlásenej výzve nájdete TU.