Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

R. RAŠI: Dobrí manažéri ušetria státisíce, ktoré Remišovej nominanti vyhadzovali do vzduchu

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) ušetrí takmer 200 000 eur ročne iba na notifikačných SMS správach.

„Kým nominanti pani Remišovej vyrábali v štátnom IT iba problémy, my sa ich postupne snažíme riešiť. A výsledky prichádzajú. Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby iba jedným správnym rozhodnutím ušetrila mesačne viac ako 15 000 na poplatkoch za notifikačné SMS správy, ktoré daňoví poplatníci platili, keď agentúru viedol Remišovej nominant Pavel Karel,“ uviedol minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši.

„Chcem sa poďakovať riaditeľovi NASES Ľubomírovi Mindekovi, že hľadá možnosti, ako byť efektívny a proklientský,“ povedal Raši a dodal, že v najbližších týždňoch predstavíme verejnosti ďalšie zlyhania bývalého vedenia tejto agentúry.

O tom, že za Remišovej sa neefektívne vyhadzovali peniaze, svedčí aj úspech nového riaditeľa štátnej IT spoločnosti Slovensko IT Tomáša Olexu, ktorý ako jeden z prvých krokov vo funkcii vyrokoval o polovicu nižšie nájomné za rovnaké priestory, ako platili Remišovej nominanti. Takto štátu za pol roka ušetril 120 000 eur.