Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Stanovisko MIRRI SR k výpadku Centrálnej evidencie záznamov zaručenej konverzie (EZZK)

Na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR sme zaznamenali výpadok služieb Centrálnej evidencie záznamov zaručenej konverzie (EZZK) u všetkých poskytovateľov.

Tento výpadok nastal 11. júla 2023 o 12:40 počas plánovanej revízie napájacej vetvy na strane DataCentra na Kopčianskej ulici. Táto situácia spôsobila výpadok sieťového pripojenia k serverom na viacerých projektoch, vrátane služby zaručenej konverzie.

V dôsledku tohto technického problému je momentálne nedostupná služba EZZK a nie je možné vykonávať zaručenú konverziu, čo môže ovplyvniť splnenie zákonnej povinnosti, ak ju právny predpis vyžaduje.

Chápeme, že prístup k tejto službe je pre vás kľúčový a uvedomujeme si dopady na vaše činnosti. Uisťujeme vás, že obnovenie služby EZZK je pre nás najvyššou prioritou a naši kolegovia vynakladajú maximálne úsilie na jej rýchle obnovenie.

Veľmi si vážime vašu trpezlivosť a chápeme, aké problémy môže tento výpadok spôsobiť.

Zriadená bola špeciálna e-mailová adresa pomoc@mirri.gov.sk, kam sa môžu používatelia obrátiť so svojimi otázkami a sťažnosťami.

Za prípadné nepríjemnosti sa vám ospravedlňujeme a ďakujeme vám za pochopenie. O pokroku v obnovení služby budeme pravidelne informovať.