Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Revolúcia umelej inteligencie je tu – konferenciu SlovakiaTech v Košiciach otvoril štátny tajomník Martin Bezek

Piaty ročník podujatia SlovakiaTech s titulom „AI revolution is here!“ prebehol pod záštitou Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) od 19. do 20. septembra v košickom Kulturparku. Počas dvoch dní sa na troch pódiách vystriedalo viac ako 100 domácich a zahraničných spíkrov a v Expo sekcii aj niekoľko desiatok vystavovateľov. Tento okrúhly ročník najväčšej inovačnej a technologickej konferencie a veľtrhu otváral štátny tajomník MIRRI SR Martin Bezek.

„Tak, ako v minulosti para, elektrický prúd či internet, je dnes umelá inteligencia technológiou, ktorá sľubuje od základov zmeniť fungovanie mnohých oblastí nášho života a ekonomiky. Keďže sme pri používaní umelej inteligencie ešte len na začiatku, je ťažké si presne predstaviť všetky jej dopady. Už dnes však vidíme jej obrovský potenciál, ale aj riziká,“ povedal štátny tajomník pre informatizáciu Martin Bezek. „MIRRI sa v tomto kontexte zaoberá okrem podpory zavádzania technológie umelej inteligencie podnikmi, ktoré sú predmetom Akčného plánu digitálnej transformácie Slovenska, aj podporou digitálnych zručností, ktoré sú nutným predpokladom pre rozvoj a používanie digitálnych technológií nielen podnikmi, ale aj občanmi. Preto koncom roka 2022 vláda SR schválila Národnú stratégiu digitálnych zručností SR a Akčný plán na roky 2023 – 2026 s konkrétnymi opatreniami zameranými na špecialistov, študentov, seniorov, ako aj znevýhodnené skupiny,“ doplnil.

Hlavnými témami tohtoročnej konferencie SlovakiaTech boli:

  • Umelá inteligencia okolo nás (zdravotná starostlivosť, vzdelávanie a pracovné miesta, výroba a maloobchod, kreativita a spoločnosť, výzvy a obmedzenia)
  • Zelené techológie (pokročilé jadrové technológie, obnoviteľná technológia a skladovanie, trvalo udržateľná doprava, zelený vodík, znižovanie emisií a odpadu)
  • Bezpečnosť v technológiách (kybernetická bezpečnosť, hacking, identita a súkromie, financie a blockchain, obranné technológie)

SLOVAKIA TECH FORUM – EXPO KOŠICE 2023 je medzinárodná odborná konferencia a prezentačný veľtrh firiem so zameraním na vedu, výskum a inovácie v priemysle a priemyselných technológiách, energetike, doprave a logistike, vzdelávaní a v oblasti životného prostredia. Zároveň ide aj o jedinečnú možnosť prezentácie vedeckého a inovačného potenciálu slovenských technologických firiem v kontexte ich zahraničných konkurentov.