Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Minister Raši: Za Remišovej časopis dostalo naše ministerstvo pokutu

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) dostalo pokutu za propagačný časopis bývalej ministerky Veroniky Remišovej „Lepšie Slovensko“. Periodikum začalo ministerstvo vydávať, keď bola na čele rezortu a financovalo ho prevažne z eurofondov. Pokutu v celkovej výške 5 500 eur vyrubil ministerstvu investícií Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO).

„Jedna z prvých vecí, ktorú som urobil po nástupe do funkcie, bolo zastavenie vydávania tohto časopisu s veľmi otáznym prínosom pre informovanie ľudí o eurofondoch. Už v minulosti sme viackrát poukazovali na to, že Veronika Remišová ho zneužívala na svoju propagáciu pred predčasnými voľbami. Problém však nebol len v tomto, ale tiež v zle nastavenej distribúcii. Časopis, ktorý mal informovať občanov o tom, kam putujú eurofondy, sa napríklad vôbec nedostal k ľuďom z menších miest či obcí. Úrad pre verejné obstarávanie navyše zistil porušenie zákona o verejnom obstarávaní a naše ministerstvo teraz bude musieť zaplatiť pokutu,“ vyhlásil minister investícií Richard Raši.

Vo svojom rozhodnutí ÚVO konštatuje, že MIRRI SR pri zadávaní zákazky na predmet zákazky „Tlač a distribúcia časopisu“ porušilo hneď niekoľko paragrafov zákona o verejnom obstarávaní – konkrétne princípy nediskriminácie hospodárskych subjektov a proporcionality a princípy transparentnosti, rovnakého zaobchádzania a nediskriminácie hospodárskych subjektov, pričom tieto porušenia podľa ÚVO „mohli mať vplyv na výsledok verejného obstarávania“.

„Toto je jedna z ďalších faktúr za nekompetentnosť bývalej ministerky, na ktorú sa poskladajú občania Slovenskej republiky,“ dodal minister Raši.

Časopis Lepšie Slovensko bol distribuovaný do takmer pol milióna domácností v krajských mestách. Pri počte 6 vydaní periodika MIRRI SR zaplatilo len za tlač a distribúciu spolu viac ako 350 000 eur s DPH.