Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Work in Slovakia – Good Idea! pokračuje. Tento raz v Kodani

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši zajtra odlieta, spoločne so slovenskými  top manažérmi, na pracovnú cestu do Kodane. Na podujatí Work in Slovakia – Good Idea! budú motivovať Slovákov žijúcich v zahraničí ponukou voľných pracovných miest v oblasti IT sektora, aby sa vrátili späť domov.

„Podujatie Work in Slovakia – Good Idea!, ktoré vzniklo v rámci Digitálnej koalície z iniciatívy IT Asociácie Slovenska a nášho úradu, s podporou rezortu diplomacie a AmChamu, organizujeme už po tretíkrát a verím, že bude rovnako úspešné, ako pred rokom v Londýne a následne v Dubline, pretože aj do Kodane ideme s jasným zámerom – aby sme zahraničným Slovákom predstavili konkrétne pracovné miesta. Zdôrazňujem – žiadne sľuby, ale reálne pracovné pozície, ktoré sú rôznorodé,“ zdôraznil vicepremiér.

Problémom IT sektora na Slovensku je vo všeobecnosti nedostatok odborníkov, či už v komerčnom alebo v štátnom sektore. Aj preto je cieľom Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) zabezpečiť, aby sa do našej krajiny vracali nielen kvalifikovaní a vzdelaní ľudia so zručnosťami a skúsenosťami na riadenie, prevádzku a rozvoj IT, ale aj s vysokou znalosťou cudzích jazykov.

„ÚPVII má perspektívne k dispozícií 66 voľných pracovných miest, z toho 31 v IT sektore,“ poznamenal Richard Raši. Konkrétne ide o pozície pre bezpečnostných a dátových analytikov, sieťových inžinierov, forenzných špecialistov, ale aj projektových koordinátorov a manažérov. „Súčasťou našej delegácie sú zamestnávatelia z medzinárodných spoločností na Slovensku, ktorí predstavia Slovákom pracujúcim v cudzine svoje firmy i desiatky pracovných miest,“ povedal vicepremiér.

Za našimi rodákmi do Kodane odlietajú zástupcovia veľkých firiem združených v rámci Business Service Center Forum (BSCF) Americkej obchodnej komory na najvyššej manažérskej úrovni – spoločnosti Adient, AT&T, Dell, IBM, Lenovo, O2, Orange Business Services a T-Systems, ako aj predstaviteľ Európskej migračnej agentúry. Všetky relevantné pracovné pozície pre krajanov zvažujúcich návrat na Slovensko, komora pripravila na stránke amcham.sk/work-in-slovakia-good-idea.

Na podujatí Work in Slovakia – Good Idea!, o ktoré prejavili záujem desiatky Slovákov pracujúcich v okolí Kodane, im budú predstavené konkrétne pracovné ponuky. Praktické kroky, ktoré musia krajania absolvovať po návrate do vlasti, nájdu v internetovej brožúre, ktorú pre zahraničných Slovákov vypracovalo Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SR (www.employment.gov.sk).

Podľa vicepremiéra existuje veľa dôvodov, prečo sa vrátiť pracovať a žiť späť domov, keďže v cudzine Slováci často nerobia na pozíciách zodpovedajúcich ich vzdelaniu. „Osobne si myslím, že najväčšou motiváciou vrátiť sa na Slovensko je nielen rodina a priateľstvá, ale najmä adekvátne pracovné uplatnenie,“ uzavrel R. Raši.