Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Pomáhame rodičom po celom Slovensku: Priestory bývalých dielní ZUŠ v Krompachoch sa zmenili na moderné jasličky

Rodičia malých jasličkárov v Krompachoch, ktorým po vlaňajšom zrušení pôvodných jaslí zostali oči pre plač, majú toto nepríjemné obdobie už len v spomienkach. Vďaka podpore 150 tisíc eur z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP), ktorý riadi Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, otvorili v meste nové jasličky s kapacitou 16 detí. Celková výška investície bola 275 tisíc eur. 

Potom, ako pôvodný prevádzkovateľ jaslí v Krompachoch minulý rok ukončil ich prevádzku, našla samospráva nové riešenie. Zrekonštruovali a na potreby jasličiek prispôsobili priestory bývalých dielní pri Základnej umeleckej škole (ZUŠ) na ulici Mikuláša Šprinca. Vznikol tu nový priestor, ktorý deti využívajú už druhý mesiac a potvrdzuje sa, že to bol výborný nápad.  Medzi dvomi herňami, ktoré slúžia zároveň ako spálne, sa nachádza moderne vybavená jedáleň a vedľa nej výdajná kuchynka. Súčasťou jasličiek je umyváreň a WC pre deti, kde je umiestnený aj prebaľovací stôl. Okrem vynoveného interiéru, v ktorom nechýba ani šatňa so skrinkami či príjemné sedenie, čaká na jasličkárov aj detské ihrisko. Do objektu detských jaslí vedie tiež bočný bezbariérový prístup.

„Zariadenie bolo vytvorené za účelom poskytovania starostlivosti pre deti do troch rokov veku dieťaťa. Mestské detské jasle rozšírili ponuku služieb v oblasti predškolského vzdelávania a výchovy nielen v samotnom meste Krompachy, ale táto služba je prístupná aj záujemcom z blízkeho okolia. Nové priestory vytvárajú tvorivé a kreatívne prostredie spojené s množstvom podnetov, aktivít a zážitkov či emocionálnej pohody, aby sa deti mohli rozvíjať a napredovať. Verím, že detské jasle budú prínosom pre rodičov a samozrejme aj pre detičky,“ uviedol primátor mesta Krompachy Dárius Dubiňák.

Oficiálne sa starostlivosť o jasličkárov v zrekonštruovaných priestoroch začala v marci. Presťahovali sa tam z pavilónu Základnej školy s materskou školou na Maurerovej ulici. O miesto pre svoju ratolesť môžu ešte stále požiadať aj rodičia detí, ktorí nemajú trvalé bydlisko v Krompachoch.