Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Vicepremiérka Remišová: Pokračujeme v podpore najmenej rozvinutých okresov – mestám pomôžeme 3 miliónmi na opravu ciest a chodníkov

V predchádzajúcej výzve sme pomohli 150 obciam pri obnove miestnych komunikácií za takmer 17 miliónov eur

Pomáhame samosprávam riešiť problémy s technickým stavom miestnych komunikácií a chodníkov. Po predošlej výzve, vďaka ktorej sme pomohli 150 mestám a obciam v najmenej rozvinutých okresoch vypísalo Ministerstvo investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) druhú výzvu v objeme 3 milióny eur určenú pre mestá. Predkladať žiadosti o dotáciu je možné ešte do konca tohto týždňa.

 „Stovky obcí a miest majú veľké problémy so stavom svojich miestnych komunikácií, ktoré sa však nedajú financovať z eurofondov. Obecné cesty a chodníky sú neraz v takom havarijnom stave, že ohrozujú bezpečnosť a zdravie ľudí.  My sa snažíme hľadať riešenia a pomáhame samosprávam s týmto problémom,“ vyhlásila vicepremiérka  a ministerka regionálneho rozvoja Veronika Remišová.

Výzva Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) je určená pre obce, ktoré majú status mesta so sídlom v najmenej rozvinutých okresoch Bardejov, Gelnica, Košice-okolie, Levoča, Medzilaborce, Michalovce, Snina, Stará Ľubovňa a Stropkov. Bližšie informácie nájdete TU. Celková alokácia na výzvu je vo výške takmer 3 milióny eur. Žiadateľ si môže podať žiadosť v minimálnej výške 40 000 eur a v maximálnej výške 350 000 eur. Spolufinancovanie je minimálne 5 % z celkových oprávnených výdavkov projektu.

Táto výzva nadväzuje na predošlú výzvu, taktiež určenú na obnovu miestnych komunikácií a chodníkov, do ktorej sa mohli zapojiť mestá a obce z okresov Kežmarok, Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Sabinov, Sobrance, Svidník, Trebišov, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou. Pôvodný balík podpory MIRRI SR navýšilo na takmer 17 miliónov eur. „Vďaka tomu sme v najmenej rozvinutých okresoch podporili až 150 obcí, ktoré si po desiatkach rokoch nezáujmu zo strany predošlých vlád konečne mohli dať do poriadku svoje chodníky a miestne komunikácie,“ dodala Remišová.