Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Vicepremiérka Remišová: Podpísali sme memorandá o spolupráci s ďalšími troma univerzitami

Rozvíjame spoluprácu so špičkovými slovenskými univerzitami. Po Technickej univerzite v Košiciach (TUKE) dnes vicepremiérka a ministerka investícií Veronika Remišová podpísala memorandá o spolupráci s ďalšími troma prestížnymi inštitúciami – Ekonomickou univerzitou v Bratislave (EUBA), so Slovenskou technickou univerzitou (STU) a s Univerzitou Komenského v Bratislave (UK).

„Ľudský potenciál je jeden z najcennejších kapitálov, aký Slovensko vôbec má. Podpora kvalitného vzdelávania je pre rozvoj a úspech našej krajiny kľúčová. Chceme, aby pre štát pracovali tí najlepší. Rozhodli sme sa urobiť viac preto, aby sme pre štát získali najlepších odborníkov – a treba začať už v školách. Študentom našich popredných univerzít chceme umožniť získať potrebné skúsenosti a prax a motivovať ich, aby svoje poznatky neskôr profesne rozvíjali v prospech Slovenska. Preto sme rozbehli úzku spoluprácu so špičkovými slovenskými univerzitami. Dnes som podpísala memorandá o spolupráci s Ekonomickou univerzitou v Bratislave, so Slovenskou technickou univerzitou a s Univerzitou Komenského,“ povedala vicepremiérka Veronika Remišová.

Memorandá o spolupráci s Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) podpísali s vicepremiérkou Remišovou za jednotlivé univerzity rektor STU Oliver Moravčík, rektor EUBA Ferdinand Daňo a prorektor pre informačné technológie na UK Michal Greguš.

Na základe memoránd budú odborné sekcie MIRRI SR zapájať študentov a odborníkov z akademického prostredia do štátnych projektov v oblasti eurofondov, inovácií, regionálneho rozvoja alebo štátneho IT.

„Univerzitné prostredie, jeho vedecký a inovačný potenciál chceme čo najviac zapájať do rozvoja a zlepšovania činností štátnej a verejnej správy. Poznatky študentov a odborníkov z univerzít budeme využívať napríklad pri tvorbe analýz a inovatívnych prístupov pri budovaní inteligentných regiónov a miest, napríklad aj v súvislosti s prejavmi klimatickej zmeny, v rozvoji štátneho IT a kybernetickej bezpečnosti a v ďalších oblastiach,“ povedal štátny tajomník MIRRI SR Dušan Velič.

Prvou z univerzít, s ktorou MIRRI SR v piatok 25. 11. podpísalo memorandum o spolupráci, bola Technická univerzita v Košiciach. Na pôde tejto inštitúcie je Univerzitný vedecký park Technicom, ktorého súčasťou je startupové centrum podporujúce malé a stredné hi-tech firmy.