Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Ďalší hackathon je tu: IT machri prihláste sa a pomôžte Banskobystrickému samosprávnemu kraju s digitalizáciou úradu

Májový hackathon mieri do regiónov. Tentokrát sa budú 10. až 11. mája v Banskej Bystrici hľadať inovatívne riešenia na správu dokumentov úradu Banskobystrického samosprávneho kraja. Hľadáme práve vás.

V rámci projektu Hacknime.to z dielne Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky sa za posledné dva roky stihlo v spolupráci s Campus Cowork zrealizovať už 7 hackathonov.  Tie priniesli do  rôznych kútov Slovenska, od západu po východ, mnohé inovatívne riešenia.

Teraz je na rade Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK). Témou hackathonu, ktorú si sami navrhli, je „Digitálny a efektívny úrad bez papiera”. Jeho cieľom je vytvoriť digitalizovaný systém správy dokumentov, v ktorom BBSK vidí možnosť pracovať kvalitnejšie a efektívnejšie.

„Rozbieha sa ďalší hackathon a ja som nesmierne hrdý, že sa pod taktovkou Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a vďaka financovaniu z Plánu obnovy  a odolnosti SR verejná správa krok po kroku skvalitňuje. Hackathony dávajú priestor mladým IT odborníkom ako aj nadšencom pozerať sa na štátnu správu úplne inou optikou a ich inovatívne riešenia pomáhajú zefektívniť mnohé procesy, z ktorých potom ťažia všetci občania,“ uviedol štátny tajomník Ivan Ivančin.

Výsledkom hackathonu by mal byť systém, ktorý prinesie rýchlejší a jednoduchší prístup k dokumentom samosprávy, ich efektívne schvaľovanie, či pripomienkovanie, možnosť zverejnenia pre občanov a podobne. Podstatné je vytvoriť aj užívateľsky priateľské prostredie pre interných zamestnancov organizácie, ktoré bude disponovať praktickými funkcionalitami, ako zasielanie notifikácií o finálnych dokumentoch a končiacich platnostiach zmlúv a dokumentov.

Tvorba veľkého množstva dokumentov, ktoré na Úrade BBSK vzniká, nie je štandardizovaná, čo zamestnancov úradu núti tráviť veľa času nad celkovým pripomienkovaním, schvaľovaním a spracovaním jednotlivých dokumentov. Štandardizovaný systém má potenciál zamestnancov od rutinnej práce odbremeniť a tým skvalitniť ich služby. Tento systém bude slúžiť viac ako 5 350 užívateľom z Úradu BBSK a súvisiacich zriaďovateľských organizácií.

Zadávateľ témy zároveň očakáva také riešenie, ktoré bude vytvorené za pomoci low-code alebo no-code prístupu, čo bude znamenať jednoduchšiu administráciu a správu systému v budúcnosti.

Šancu zažiariť dostanú opäť odborníci, študenti, ale aj nadšenci IT sféry. Prihlasovanie na ôsmy hackathon je otvorené, nezmeškajte preto príležitosť ukázať váš potenciál. Inovatívne riešenia, ktoré navrhnete, pomôžu zjednodušiť a zlepšiť kvalitu digitálnych služieb vo verejnej správe. To víťazné odmeníme sumou 3 000 eur a jeho implementácia bude podporená finančnými prostriedkami vo výške až 100 000 eur bez DPH z Plánu obnovy a odolnosti SR.

Prihlásiť na hackathon sa môžu jednotlivci a tímy zložené z tech špecialistov, odborníkov na tému a mladých inovatívnych ľudí prostredníctvom vyplnenia online prihlášky na webstránke hacknime.to. Prihlasovanie je otvorené do 8. mája 2024, alebo do naplnenia kapacity.