Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Vicepremiérka Remišová: Digitálne služby štátu uľahčujú život – prihlásenie cez mobil občania využili už 500-tisíckrát

Robíme zo Slovenska modernú a digitalizovanú krajinu. Od spustenia aplikácie Slovensko v mobile v júni 2022 sa cez mobilné ID občania prihlásili už pol milióna krát.

„Dnes sme dosiahli tento míľnik, čo znamená, že už pol milióna krát občan nemusel vyťahovať čítačku, nemusel vyťahovať občiansky preukaz, aby sa prihlásil na Slovensko.sk alebo tam prebral zásielku. Teší ma, že naše služby používajú občania čoraz viac, pretože informatizácia má v prvom rade slúžiť ľuďom a nie nejakým záujmovým skupinám,“ uviedla vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová.

Aplikácia Slovensko v mobile umožňuje prihlásiť sa občanom a podnikateľom k elektronickým službám štátu jednoducho, len cez mobil, a teda bez čítačky a komplikovaného procesu s elektronickým občianskym preukazom. Práve komplikované prihlasovanie bolo veľkou prekážkou, prečo sa menej technicky zdatní občania vyhýbali využívaniu elektronických služieb štátu a na úrady chodili radšej osobne.

Vďaka aplikácii Slovensko v mobile majú užívatelia jednoduchší prístup k viac ako 400 webom a elektronickým službám verejnej správy. Aplikácia tiež obsahuje kalendár s notifikáciami dôležitých dátumov, ako sú termíny daní či odvodov a ďalšie. Vďaka aplikácii tiež môžu občania jednoduchšie získať výpis z obchodného registra, či podať žiadosť o zasielanie notifikácie o konci platnosti emisnej a technickej kontroly vozidla. Jednoduchšie je taktiež vybavovanie náhradných cestovných dokladov, v prípade ich straty alebo odcudzenia. Aplikáciu má do dnešného dňa aktivovaných viac ako 40 tisíc používateľov.

Aplikácia Slovensko v mobile sa dá stiahnuť z Obchodu Play či App Store. Bližšie informácie poskytuje stránka svm.slovensko.sk.