Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Novým generálnym riaditeľom NASES je Ľubomír Mindek

Minister informatizácie Richard Raši odvolal doterajšieho generálneho riaditeľa Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby (NASES) Pavla Karela. Na jeho post nastupuje dlhoročný IT odborník Ľubomír Mindek.

Nový generálny riaditeľ je líder s viac ako 15-ročnými riadiacimi skúsenosťami v oblasti digitálnej transformácie a riadenia IT služieb. Do NASES, v ktorom pôsobil už v rokoch 2019 a 2020, sa vracia zo Slovenskej pošty, kde zastával pozíciu generálneho riaditeľa a riaditeľa IT úseku. Počas uplynulých rokov pracoval aj v Národnom centre zdravotníckych informácií (NCZI) či v renomovaných organizáciách ako Oracle Slovakia, CSC Computer Sciences, OMNICOM, IBM Slovakia a Hewlett-Packard. Študoval na Elektrotechnickej fakulte na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave.