Architekt

    NÁPLŇ:

    • návrh konceptu architektonického riešenia pre jednotlivé produkty a služby / informačné systémy,
    • zodpovednosť za produkty a služby z roadmapy – v oblasti architektúry,
    • presadzovanie vízie, koncepcií, stratégií, princípov a štandardov do návrhov jednotlivých projektov eGovernmentu,
    • dohľad nad napĺňaním architektonického riešenia pre jednotlivé produkty a služby,
    • spracovanie požiadaviek, analýza súčasného stavu, definovanie požiadaviek a potrieb pre jednotlivé produkty a služby eGovernmentu,
    • navrhovanie architektúry IT riešení s cieľom dosiahnuť najlepšiu efektivitu,
    • transformovanie cieľov, prísľubov a zámerov projektu do tvorby reálnych návrhov a riešení,
    • navrhovanie takých riešení, aby poskytovali čo najvyššiu funkčnosť a flexibilitu,
    • posudzovanie vhodnosti navrhnutých riešení s ohľadom na požiadavky projektu,
    • zodpovednosť za technické navrhnutie a realizáciu projektu,
    • zodpovednosť za vytvorenie technickej IT dokumentácie a jej následná kontrola,
    • zodpovednosť za definovanie integračných vzorov, menných konvencií, spôsobov návrhu a spôsobu programovania,
    • definovanie architektúry systému, technických požiadaviek a funkčného modelu (Proof Of Concept.),
    • vytvorenie požiadaviek na HW/SW infraštruktúru IS,
    • udržiavanie a rozvoj konzistentnej architektúry s dôrazom na architektúru aplikačnú, dátovú a infraštruktúrnu,
    • analýza a odhad náročnosti technických požiadaviek na vytvorenie IS alebo vykonanie zmien v IS,
    • navrhovanie riešení zohľadňujúce architektonické štandardy, časové a zdrojové obmedzenia,
    • navrhovanie dátových transformácií medzi dátovými skladmi a aplikáciami,
    • vyhodnocovanie implementačných alternatív z pohľadu celkovej IT architektúry,
    • ladenie dátových štruktúr za účelom dosiahnutia optimálneho výkonu,
    • prípravu akceptačných kritérií za oblasť architektúry,
    • analýza nových nástrojov, produktov a technológií,
    • správa, rozvoj a dohľad nad dodržiavaním integračných štandardov,
    • priebežné posudzovanie vecných výstupov dodávateľa v rámci analýzy, návrhu riešenia vrátane Detailného návrhu riešenia (DNR) z pohľadu analýzy a návrhu riešenia architektúry IS,
    • vykonanie záťažových, výkonnostných a integračných testov a navrhnutie následných nápravných,
    • posúdenie prevádzkovo-infraštruktúrnej dokumentácie pred akceptáciou a prevzatím od dodávateľa,
    • aktívnu účasť v projektových tímoch a spoluprácu na vypracovaní manažérskej a špecializovanej dokumentácie a produktov v minimálnom rozsahu určenom Vyhláškou 85/2020 Z.z., Prílohou č.1,
    • plnenie pokynov projektového manažéra a dohôd zo stretnutí projektového tímu.

    POŽIADAVKY:

    • relevantné skúsenosti a znalosti z oblasti IT architektúry,
    • vysokoškolské vzdelanie II. stupňa,
    • znalosť anglického jazyka slovom a písmom na konverzačnej úrovni,
    • analytické, koncepčné a strategické myslenie,
    • komunikačné zručnosti.

    ŠTÁTNOZAMESTNANECKÝ / PRACOVNÝ POMER:

    • Dočasná štátna služba

    MIESTO VÝKONU PRÁCE:

    • Bratislava

    MZDOVÉ PODMIENKY (brutto):

    • Základná zložka mzdy: 1340,50 EUR / mesiac podľa zákona č. 55/2017 Z.z. o štátnej službe. Výsledná výška mzdy vrátane ďalších platových motivačných zložiek je konkurencieschopná súkromnému sektoru na obdobných pozíciách. Mzda sa bude odvíjať od obsadzovanej pozície a skúseností uchádzača.

    DÁTUM PUBLIKOVANIA:

    • 1.6.2021

    prípade záujmu nás kontaktujte na e-mail itkariera@vicepremier.gov.sk.