Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

  2. Hackathon – Digitálni seniori

  Víťazné tímy:

  1.miesto – Valec: vzdelávacia aplikácia, ktorá ponúka seniorovi interaktívne úlohy v približne 100 témach z rôznych kategórií rozdelených podľa zložitosti. Na základe behaviorálnej analýzy a prvkov gamifikácie aplikácia zároveň seniorov motivuje k tomu, aby si ju otvorili každý deň, pokračovali a napredovali vo vzdelávaní a mohli sa dokonca porovnávať s inými používateľmi.

  2.miesto – T Old Stars: riešenie s názvom “začnime.to” je aplikácia s dvoma rozhraniami – jedno, ktoré vidí senior a druhé, ku ktorému má prístup jeho rodina a disponuje admin funkciami. Administrátor tak dokáže svojmu blízkemu seniorovi aktualizovať obsah podľa jeho špecifických potrieb.

  3.miesto – Fireflies: riešenie Digitálny lišiak cieli zvýšiť motiváciu staršej generácie používať moderné technológie cez “učenie seniorov hravou formou” ako sa orientovať v digitálnom svete. Základom riešenia je digitálna príručka, kde si môže senior po absolvovaní školenia trénovať svoje zručnosti v bezpečnom prostredí.

  Implementácia: prebieha

  Viac informácií nájdete TU.