Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

  3. Hackathon – Moje dáta

  Téma hackathonu: Témou hackathonu bolo experimentovanie s možnosťami využitia dostupných údajov z verejnej správy na základe súhlasu občanov. Zámerom bolo objaviť a preskúmať nové príležitosti, prípady použitia a priniesť nové a nekonvenčné pohľady a perspektívu. Realizáciou hackathonu došlo k výraznému zvýšeniu zapojenia komunity do prípravy nových digitálnych riešení pre občanov a podnikateľov, či dokonca k vytvoreniu novej pridanej hodnoty pre občanov a podnikateľov. 

  Víťazné tímy:

  1.miesto – Valec: riešenie uľahčujúce onboarding firiem, malých a stredne veľkých podnikateľov do MOU aplikácie pomocou moderných technológií a overených UX princípov.

  2.miesto – MeltFlex: riešenie môžu občania využiť najmä v krízových životných situáciách, kedy nutne potrebujú pomoc lekárov. Aplikácia obsahuje dáta o dostupných odborných lekároch v okolí pomocou GPS lokalizácie (napr. ako Bolt), ktorú môžu využiť občania v urgentných zdravotných situáciách, pretože títo lekári sa môžu na miesto dostaviť skôr ako dostupné služby rýchlej zdravotnej pomoci. Aplikácia obsahuje aj údaje o pacientovi , ako aj o lekárovi.

  3.miesto – Tím Grizzly (aka Wezeo II): riešenie, ktoré zlepšuje registráciu do aplikácie Manažmentu osobných údajov a uľahčenie vyplnenia potrebných dokumentov, ktoré občania potrebujú pri komunikácii s úradmi.

  Implementácia: v príprave

  Viac informácií nájdete TU.