Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Investície

Národný investičný plán

Národný investičný plán Slovenskej republiky na roky 2018 – 2030

 

Na základe uznesenia vlády SR č. 111 z 1. marca 2017 pripravil Úrad… Na základe uznesenia vlády SR č. 111 z 1. marca 2017 pripravil Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu pilotnú verziu Národného infraštruktúrneho plánu na roky 2018 – 2030. V súlade s ďalším uznesením z 24. júla 2017 bol tento dokument rozšírený o ciele Agendy 2030 pre udržateľný rozvoj, čím sa zmenil jeho názov na Národný investičný plán (NIP SR) na roky 2018 – 2030. Dokument NIP SR definuje charakteristiky a investičné programy pre oblasti ako doprava, energetika, vzdelávanie, zdravotníctvo a ďalšie s cieľom podpory zeleného, inkluzívneho a inteligentného hospodárstva.

Tieto projekty vychádzajú z aktuálnych sektorových stratégií a boli navrhnuté v spolupráci s príslušnými rezortmi. Avšak, vzhľadom na zložitosť dlhodobých rozvojových stratégií a integráciu cieľov Agendy 2030, neprináša NIP SR vo všetkých oblastiach rovnako konkrétne projekty.

Tento materiál prešiel medzirezortným pripomienkovým konaním a posúdením strategického dokumentu a 12. septembra 2018 bol schválený Vládou SR.