Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Informatizácia

OECD – Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj

OECD je medzinárodná organizácia, ktorá pracuje na vytváraní lepších politík pre lepší život. Naším cieľom je formovať politiky, ktoré podporujú prosperitu, rovnosť, príležitosti a blahobyt pre všetkých. Čerpáme z takmer 60 rokov skúseností a poznatkov, aby sme lepšie pripravili svet zajtrajška.

Spolu s vládami, tvorcami politík a občanmi pracujeme na vytvorení medzinárodných noriem a hľadaní dôkazov založených riešení mnohých sociálnych, ekonomických a environmentálnych výziev. Poskytujeme jedinečné fórum a vedomostné centrum pre údaje a analýzy, výmenu skúseností, zdieľanie osvedčených postupov a poradenstvo v oblasti verejných politík a globálneho stanovovania noriem, od zlepšenia ekonomickej výkonnosti a vytvárania pracovných miest až po podporu silného vzdelávania a boj proti medzinárodným daňovým únikom.

V rámci digitalizácie sa OECD zameriava na: