Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Informatizácia

Digitálna koalícia

Digitálna koalícia vychádza z pôvodnej myšlienky Európskej komisie, ktorú po prvýkrát predstavila svetu v roku 2013 ako iniciatívu Grand Coalition for Digital Jobs. Na Slovensku sa tejto iniciatívy zhostila IT asociácia Slovenska spoločne s našim Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky a dňa 27. septembra 2017 sa zrodila iniciatíva Národnej koalície pre digitálne zručnosti a zamestnania – Digitálna koalícia. Jej cieľom je mobilizovať napriek spektrom verejných, súkromných, akademických a občianskych organizácií a inštitúcií na Slovensku pre zlepšovanie digitálnych zručností občanov, IT špecialistov, všetkých zamestnancov a vo vzdelávaní. Členovia vstupujú do Digitálnej koalície dobrovoľne a bezplatne s vlastnými záväzkami na zvládnutie digitálnej transformácie spoločnosti. Každý člen sa súčasne zaväzuje prispieť k popularizácii témy digitálnej transformácie v oblasti svojho pôsobenia, v rámci svojich možností a k pomoci pri vypracovaní štúdie dopadov a pripravenosti na digitálnu transformáciu. V súčasnosti má Digitálna koalícia 83 členov, ktorí spoločne deklarovali 232 záväzkov. Kompletný prehľad členov a ich záväzkov nájdete na stránke Digitálnej koalície.